TR | EN
Dergi
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dergisi, ilahiyat alanında 15 Mart ve 15 Eylül tarihlerinde olmak üzere yılda iki kez yayımlanan hakemli ulusal  bir dergidir. Dergimiz, 2014 yılından itibaren aralıksız yayımlanmaktadır. Dergimizde, alanında özgün telif ve tercüme makale, metin neşri ve tercümeleri, kitap kritiği ve çeşitli tanıtım yazıları yer almaktadır. Dergimizin yayım dili Türkçe olmakla beraber Arapça, İngilizce gibi diğer dünya dillerinde de yayım yapılmaktadır. 
 
Dergimize gönderilen makaleler, ilk olarak şekil şartlarına uygunluk açısından incelenmektedir. Yayım formatına uygun görülen çalışmalar çift taraflı kör hakemlik uygulamasına tâbi tutulmaktadır. Hakemlik süreci tamamlanan ve hakemlerden yayım onayı alan makaleler 150 kelimelik özet/abstract ile beraber yayımlanmaktadır. Yayınlanmak üzere gönderilen makalelerden ve yayınlanan makalelere internet üzerinden erişim için herhangi bir ücret talep edilmez. 
 
Dergimiz ile ilgili daha kapsamlı bilgi edinmek ve dergizmize makale göndermek için lütfen dergipark platformunu kullanınız. Dergipark'a ulaşmak için https://dergipark.org.tr/tr/pub/esoguifd bağlantısına tıklayınız.
 
Çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.